0535 417 38 03

Sosyal Medyada Biz}

Sarıyer Endüstriyel Mutfak

Bir otel, restoran ya da cafe mutfağı için verilen genel isin endüstriyel mutfaktır. Endüstriyel mutfak malzemeleri içinde önemli yere sahip olan bulaşık makinelerini seçerken nelere dikkat etmek gerekir inceleyelim.

Hangi tip bulaşık makinesi?

Maliyet konusu gündeme geldiğinde ev tipi bulaşık makinelerini tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak bu çok yanlış bir seçim olacaktır. Çünkü ev tip makinelerin yıkama süresi minimum 30 dakikadır ki bu çok uzun biir süredir ve yıkama kapasiteleri de bir işletme için oldukça düşüktür. Endüstriyel bulaşık makinelerine baktığımızda ise 3 dakikada 1 sepet, saatte 500den fazla tabak yıkama kapasitesine sahiptirler.

İç, dış, tüm yüzeyleri paslanmaz çelikten üretilen endüstriyel bulaşık makineleri , suyla temas halinde herhangi bir sorun yaratmaz. Kullanılacak yerin büyüklüğü be işletmenin kapasitesine göre tercih edilebilecek giyotin tipi, set altı gibi modeller mevcuttur. Çalışan personelin kolaylıkla kullanabileceği, kullanıcı dostu olan endüstriyel bulaşık makinelerinin bir programlı veya iki programlı modelleri bulunur.

Sarıyer endüstriyel mutfak projelerinde kullanılan endüstriyel bulaşık makineleri otel, cafe, restoran gibi mutfaklar için tercih edilir. Bu işletmelerde çok kişiye hizmet verildiği için hijyen konusu oldukça önemlidir. Bunun için endüstriyel bulaşık makinelerindaki suyun basınçlı olması ve uygun deterjanların kullanılması gerekir. Uzun yıllar yoğun şekilde kullanılacak, basınçlı su ve deterjana maruz kalacak olan makinelerin dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekir.